Bitcoin nie żyje. Bitcoin jest żywy.

Bitcoin kontynuuje swoją zmienność w tym tygodniu, nadal poniżej 40.000 dolarów, ale wzrosła o 4 procent w ciągu tygodnia i nadal wykonuje dwucyfrowe ruchy w ciągu dnia.

W pewnym momencie cena spadła o prawie 22%, w tym spadek o 18% w ciągu 24 godzin. Z wysokiego poziomu 41 941 dolarów, korekta zmniejszyła Bitcoin do 31 115 dolarów, co stanowi największy spadek od marca ubiegłego roku. Etoro, cyfrowa platforma transakcyjna, zamknęła wszystkie transakcje na depozycie zabezpieczającym po nagłym wzroście nowej aktywności.

Nastąpiło ożywienie – wzrost o 20 procent. Ale eksperci uważają, że czynniki takie jak siła dolara mogą ograniczyć jego zwrot.

Więc co się dzieje? Co napędza ostatni wzrost Bitcoina i czy rozbije się on jak w 2017? Niektórzy eksperci zaproponowali trzy powody dla nowych ruchów Bitcoina: FOMO; popyt na zabezpieczenia przed inflacją; i zwiększona legitymacja od inwestorów instytucjonalnych. Jeśli chodzi o to, czy ponownie nastąpi krach, eksperci przewidują korekty, ale nie ma to jak poprzedni wielki krach. W rzeczywistości, niektórzy eksperci oczekują pakietów stymulacyjnych od nadchodzącej administracji USA, aby zwiększyć ryzyko inflacji w dolarach i popchnąć większy popyt na Bitcoin. Pantera Capital uważa nawet, że cena Bitcoinu potroi się do sierpnia 2021 roku i osiągnie 115.000 dolarów.

W międzyczasie, altcoiny i żetony DeFi mają swój własny moment, a Elon Musk wygląda na szczęśliwego. Założyciel Tesli, który od czasu do czasu mówi o kryptokursach, jest teraz najbogatszym człowiekiem na świecie.

Zmienność Bitcoin’a spowodowała, że niektórzy kwestionują jego użycie jako waluty, a nie jako aktywu, ale jeden z nowojorskich właścicieli barów nadal postrzega BTC jako monetę. Sprzedaje on swoje bary za 25 Bitcoinów lub 800 żetonów Ethereum.

US Office of the Comptroller of the Currency przyznało firmie Anchorage, która zajmuje się kryptonimem, statut na działanie jako instytucja zaufania narodowego. Nie może przechowywać depozytów jak bank, ale może działać na terenie całego kraju. Rząd miasta Szanghaj poszedł jeszcze dalej. Jego dystrykt Xuhui i Komitet Naukowo-Technologiczny zainwestował ponad 5 milionów dolarów w Conflux, rozpoczynający działalność w łańcuchu blokowym.

Jak zawsze, tam gdzie jest skarb, są piraci. Uważa się, że grupa dilerów narkotyków z darknetów ukryła swoje nieszczęśliwe zyski w Bitcoin. Sędzia federalny wydał nakaz zajęcia 392 monet. A Steve Chen, 63-letni Kalifornijczyk, otrzymał wyrok 10 lat za oszustwo inwestycyjne z udziałem walut cyfrowych. Chen sprzedał cyfrową walutę, która według niego była poparta bursztynem i kamieniami szlachetnymi z kopalni w Ameryce Południowej. Jego firma nie miała kopalń.

W lepszych wiadomościach, CoinMarketCap połączył siły z The Sandbox, aby zaoferować żetony w zamian za przetestowanie ich kryptograficznej wiedzy. W sumie, około 400.000 dolarów z żetonów SAND jest do wzięcia. A Animoca Brands i Binance Smart Chain ogłosiły partnerstwo w celu symbolizowania aktywów w grze. Obie organizacje zbadają również więcej sposobów na przekształcenie wirtualnych zasobów w żetony.